Sok magyar dolgozik külföldön, ezért előfordul, hogy a Magyarországon megvalósítandó célokhoz itthon felvehető személyi kölcsönre van szükségük. A külföldi jövedelem nem zárja ki a hitelfelvételt, csak szigorúbbak a feltételek, mint a hazai dolgozó, magyar állampolgárok esetében, és a hitelező pénzintézetek köre is szűkebb. A hitelkamat tekintetében nem tesznek különbséget a hitelintézetek a külföldi, illetve a magyar jövedelem között. Vagyis, ugyanolyan kamatokkal (8-18%) rendelkezik egy külföldi jövedelemmel felvett személyi kölcsön, mint egy hazai jövedelemmel felvett hitel. Legyen szó bármilyen fajta hitelről, az alapkövetelményeknek minden esetben meg kell felelni. Most cikkünkből megtudhatja, hogy ha hitelt igényel külföldi jövedelemmel, milyen buktatói lehetnek?
Néhány hitelintézetnél elvárás, a legalább fél éves határozatlan idejű munkaviszony, de előfordulhat, hogy egy évet kérnek. A próbaidő, és a felmondási időszak kizáró ok.
A jövedelmet alaposan megvizsgálják a bankok a személyi hitel felvétele során. Minél magasabb a jövedelme, annál jobb hitelkonstrukciót találhat. A jövedelmet igazolni is kell, külföldi munkaszerződéssel, illetve munkáltatói igazolással. Előfordulhatnak olyan esetek, mikor nem elég a munkáltató által kiállított jövedelemigazolás, hanem szükséges lehet a külföldi adóhatóság által kiállított jövedelemigazolás is.
A hitelintézetek többsége elfogadja az angol, illetve német nyelvű dokumentumokat, lefordítani ritkán szükséges, így ennek költsége megspórolható. A fent említett kötelező dokumentumokon kívül a bank egyéb papírokat is bekérhet.
A hitelmax.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz. Részletek...