A KHR hallatán általában az emberek negatív dologra gondolnak, pedig ez nem feltétlenül van így. A KHR elnevezés a Központi Hitelinformációs Rendszer rövidítése. A köznyelvben gyakran hallott mondat, mely szerint „Ha felkerült a KHR listára nem kaphat hitelt.” nem egészen pontos megfogalmazás, ugyanis aki hitelt vesz fel, az felkerül a KHR listára. Ezen kívül számos tévhit kering a köztudatban a KHR-ről. Hogy pontosan milyen adatokat tart nyilván a KHR, most megtudhatja.
A KHR a magánszemélyek hitelszerződés-adatait tartalmazó adatbázis. Teljeskörű nyilvántartás, amely a hazai hitelintézetek által kötött valamennyi élő lakossági hitelszerződés adatait tartalmazza. Egy ügyfélhez bármennyi szerződés tartozhat, akár több banktól is.
A szerződésadatok nyilvántartásának célja, hogy ha valaki hitelt szeretne felvenni, akkor a bank ne csak a hitelfelvevő elmondása alapján, hanem megbízható forrásból pontosan meg tudja határozni az ügyfél eladósodottsági szintjét, és felelős döntést tudjon hozni a hitelbírálat során. A KHR nagyon hasznos dolog, még ha esetleg az eladósodott ügyfelek nem is gondolják így, mert ezáltal megakadályozza, hogy még nagyobb adósságspirálba kerüljenek. A bankok részéről nézve pedig a KHR csökkenti a hitelezési veszteség kialakulásának kockázatát.
Fontos, hogy az ügyfelek hitelképességét pontosan fel tudja mérni a hitelt nyújtó intézmény a hitelkérelem benyújtásakor, így a KHR-ben tárolt adatok folyamatosan frissülnek. A fennálló tőketartozás és a rendszeres törlesztés összegére, devizanemére vonatkozó információkat valamennyi pénzintézet havi rendszerességgel (minden hónapban a tárgyhót követő ötödik munkanapig) aktualizálja.
A hitelmax.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz. Részletek...