Általában a bank automatikusan kifizeti az ingatlanon levő terhet az új kölcsönből. A jelenlegi szabályok értelmében egy ingatlan forgalmi értékének maximum 80%-ig nyújtható hitel. Ha teher van a házon, az adásvételi szerződésbe bele kell foglalni. Fel kell tüntetni, hogy a lakás tulajdoni lapját milyen jogok terhelik, és azok hogyan kerülnének le onnan. Általában a pénzintézet külön fennálló tartozás igazolást kér. A teherhez kapcsolódó kölcsön fizetési múltját nem kell igazolni. Sok hitelintézet a tartozás kifizetésével egy időben elutalja a maradék pénzt is az eladónak. Kérdés, hogy milyen ingatlanterhek nem rendez a bank hitelfelvételkor?
Mi a teendő, ha a lakáson másfajta teher van? Például, ha munkáltatói kölcsön, önkormányzati hitel van az ingatlanon, sok esetben a tartozás kifizetésével együtt rendezi a hitelt nyújtó intézmény egy új lakáshitelből.
Ha végrehajtás miatt van teher egy házon, azt általában nem fizeti ki a bank, illetve a magánkölcsönök sem. Vannak pénzintézetek, amelyek még a CSOK támogatást sem rendezik kölcsönből. Ebben az esetben saját megtakarításából kell kifizetni a terhet.
Vajon az a pénzintézet, ahol saját kölcsönét igényelte, mikorra várja el a tartozás önerőből való rendezését. Szerződéskötéskor át kell adni az előleget és a foglalót. Elképzelhető, hogy az előleg nem elég az ingatlant terhelő tartozások kifizetésére. Ha a bank bírálatra várja el a zálogjogok törlését, akkor még további pénzt kell átadni az eladónak. A teher törlése is idő, ennek következtében az egész hitelezési ügymenet elhúzódhat. Amennyiben a hitelintézet csak a hitelszerződés megkötésére várja el a tartozások rendezését, akkor már biztos, hogy megkapja a kölcsönt, így nyugodt lehet.
A hitelmax.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz. Részletek...