Hitelkiváltás során az az ingatlan marad a hitel fedezete, amelyik a régi hitel fedezete volt. Ritkábban fordul elő, hogy a hitelkiváltás egyúttal a fedezeti ingatlan megváltozását is jelenti. Semmilyen szabályzat nem írja elő, hogy a hitelkiváltás során ugyanaz az ingatlan maradjon a fedezet. Abban az esetben változhat csak meg az ingatlanfedezet, ha a hitelkiváltó bank fedezeti szabályzata szerint a fedezetként elfogadható ingatlan megfelelő értéket képvisel a kért hitel összegéhez, és a jogszabályi előírásokhoz mérten.
Előfordulhat, hogy a hitelkiváltás csak a meglévő fedezet mellé bevont másik fedezettel együtt valósítható meg. Ennek okai: új jogszabályok megjelenése, megemelkedett tőketartozás, időközben lecsökkent az eredeti fedezet értéke. Ilyen esetekben szükség lehet egy másik ingatlan bevonására is, amire ugyanúgy vonatkoznak a hitelt kiváltó bank előírásai.
Sokszor a hitelkiváltást úgy kell megcsinálni, hogy a kiváltandó banki hitel mellett a különböző támogatások is megmaradjanak. A kereskedelmi bankok ragaszkodnak jelzálogjoguk első ranghelyéhez. Általában csak a magyar állami vagy esetleg, egy önkormányzat javára bejegyzett terhet engednek maguk elé. Ha ezek közül bármelyik szerepel az ingatlanon, akkor a kiváltandó bank is számol velük úgy, hogy ezek eredetileg bejegyzett összegét levonja az adható hitel összegéből.
Vannak olyan bejegyzések, terhek is, amelyek ellehetetlenítik a hitelkiváltást. Ilyen például a NAV javára bejegyzett végrehajtási jog (Akár magántartozás, akár vállalkozása tartozása.). Kereskedelmi bankok olyan hitelt sem váltanak ki, amelyet magánszemélytől vett fel jelzálog fedezete mellett, és az ő javára is be van jegyezve jelzálogjog.
A hitelmax.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz. Részletek...