építkezés készültségi fokozatai ssss

Az építkezés során sokszor szükség lehet hitel felvételére annak érdekében, hogy fedezni lehessen a költségeket. Azonban fontos tisztában lenni azzal, hogy az építkezés különböző szakaszaiban más-más készültségi fokozatokat kell elérni ahhoz, hogy a hitel folyósításra kerüljön. Ezért érdemes áttekinteni, hogy pontosan melyek ezek a készültségi fokozatok és mire kell figyelni, hogy a hitelfelvétel gördülékenyen menjen.

Az első készültségi fokozat az alapozás. Ebben a szakaszban a legfontosabb az alapok elkészítése, amelyekre az egész épület fel fog épülni. Az alapozás során ellenőrizni kell, hogy minden megfelelően van-e kialakítva, és hogy az alapok megfelelően szilárdak és biztonságosak-e. Ebben a szakaszban a hitelintézet általában már hajlandó folyósítani a hitelt, hiszen az építkezés elindult és a legfontosabb lépés már megtörtént.

A következő készültségi fokozat az épületszerkezet készültségi fokozata. Ebben a szakaszban az épület szerkezete már kialakul, azonban még nincsenek befejezve a belső terek. Fontos, hogy az épület szerkezete megfelelően szilárd és stabil legyen, hiszen ez adja az alapot a további munkálatoknak. Ebben a szakaszban is általában már lehet folyósítani a hitelt, hiszen az épület már kezd formát ölteni.

A harmadik készültségi fokozat az épület burkolatainak elkészülése. Ebben a szakaszban már láthatóvá válik az épület végső formája, hiszen a külső és belső burkolatok is elkészülnek. Fontos, hogy ezek a burkolatok megfelelően legyenek kialakítva és beépítve, hiszen ezek adják az épület végső megjelenését. Ebben a szakaszban is általában folyósítható a hitel, hiszen az épület már elérte azt a szintet, amikor már szinte teljesen készen van.

Végül, de nem utolsó sorban a negyedik készültségi fokozat az épület teljes készültsége. Ebben a szakaszban az épület teljesen befejezett állapotban van, az összes belső és külső munkálatok befejeződtek, és az épület lakható, használható állapotba került. Ekkor általában már csak az utolsó simításokat kell elvégezni, és az épület teljesen kész állapotban van. Ekkor is folyósítható a hitel, hiszen az épület már elkészült és használható.

Összességében tehát fontos tisztában lenni a készültségi fokozatokkal, ha hitelt szeretnénk felvenni az építkezés során. Fontos, hogy minden szakaszban megfelelően dokumentáljuk az elvégzett munkálatokat és az elérte készültségi fokozatot, hogy a hitelintézet számára is egyértelmű legyen, hogy hol tart az építkezés. Ha betartjuk ezeket az alapvető szabályokat, akkor a hitelfelvétel gördülékenyen fog menni, és az építkezés is zavartalanul folyhat majd.

 

 

 

A hitelmax.hu a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (cookie-kat) alkalmaz melyek a számítógépén tárolódnak, az adatkezelési tájékoztatónkban megtalálja, hogyan gondoskodunk adatai védelméről, melyeket a honlap használatával Ön elfogad és tudomásul vesz.

Részletek »